Çomaklı '' TBMM Erzuruma Hizmeti Çomaklı Farkıyla Görecek''
banner615
 Ak Parti Milletvekili Aday adayı Zekiye Çomaklı, ''Erzurum seçmeninin vekalet vermesi halinde Çomaklı farkını TBMM'de göstereceğim'' dedi.

Ak Parti Milletvekili Aday adayı Zekiye Çomaklı, ben ve tüm ailem Erzurum için mücadele ettik, Girişimci iş kadınlar derneği başkanı olarak ta "Hak ve hakikatleri söyleyen, prensiplerine bağlı kalan ve bağlı bulunduğum kuruluşun amacına hizmet eden bir çalışma yürüttüm. Milletvekili olduktan sonra da partimin ana hedefi doğrultusundan sapmadan doğruları ve hakikatleri söylemeye, bu konuda gece gündüz çalışmaya, farklı bir milletvekili ve tamamen Erzurum için farklı projelerle hizmet etmeye çalışacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın ''dedi.   

Çomaklı,  Şehrimizin daha fazla kalkınması gerektiğine inanıyorum. AK Parti’mizin iktidarında şehrimize gerçekten önemli yatırımlar yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Ancak şehrimiz özellikle özel sermayeyi çekme noktasında yeterince başarılı olamadı. Bugün tüm dünyada bölgelerin kalkınmasını sağlayan en önemli dinamik özel sektör yatırımlarıdır.

Ak Parti Milletvekili Aday adayı Zekiye Çomaklı, ''Ben hayatı boyunca tuttuğunu koparan, hedeflerini başarmak için mücadele eden bir insan oldum. Bu anlamda milletvekili olmam halinde özel yatırımcıları şehrimize çekmek için ilk yapacağım iş, STK’ları, kanaat önderlerini, alanındaki uzman kişileri ve üniversitelerimizdeki akademik personeli bir masa etrafında bir araya getirmek ve büyük bir çalış tay yapmaktır. Bu çalıştaydan çıkacak kararlara bağlı olarak, hükümetimizden ne bekleniyorsa Ankara’ya gidecek ve gece gündüz demeden mücadele edecek, bu konuda ısrarcı olacak ve gerekli yatırımların yapılması için çalınmadık kapı bırakmayacağım. Bir taraftan bunları yaparken diğer taraftan da büyük iş adamlarını şehrimize çağıracak onlara şehrimizin sunduğu fırsatları anlatacak ve onların yatırım yapmaları için gerekli ortamların hazırlanması için mücadele vereceğim'' dedi.

Zekiye ÇOMAKLI Kimdir

Erzurum Aşkale doğumlu olup Aşkale Lisesinin ilk mezunlarındandır. Erzurum’un ilk kadın Köşe Yazarı olarak 1980’den itibaren, ‘’DOBRA  DOBRA’’başlığı altında yerel Erzurum Gazetesinde köşe yazıyor.

Erzurum Girişimci Kadınlar Derneği (ER-KADIN) Kurucu başkanı ve halen Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Erzurum’a sevdasını, “Bir gün geri döndüğümde beni tanıyamazsın diye senden ayrılamıyorum güzel Erzurum” diyerek anlatan, Zekiye Çomaklı, Erzurum’da pek çok ilk’i gerçekleştirmiş ve bu çalışmaları ile ‘’Dadaş Kızlarına’’ örnek olmuştur.

Zekiye Çomaklı’nın sosyal çalışmalarından örnekler;

Erzurum’un ilk kadın köşe yazarıdır.

Şiirlerini kitaplaştıran Erzurumlu ilk kadın Şair

1988 de Kültür Müdürlüğü Galerisinde Erzurum’da ilk defa ŞİİR SERGİSİNİ açtı

Kendi el emeği olan Yapay Çiçek Sergi ve Kermesini tek başına gerçekleştirdi; gelirinin tamamını, Mehmetçik Vakfı ve Polis Eşleri Dayanışma Derneğine bağışladı.

Hatmigül Şiir Kitabının tüm gelirini Erzurum Emniyet Mensupları Eşleri Dayanışma Derneğine Bağışladı.

Erzurum’da alanında ilk ve tek aktivite olan, Cumhuriyetimizin 75. yılına atfen, Erzurum Atatürk Üniversitesi oditoryumunda kendi şiirlerinden bestelenen ve A.Ü.Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve hocaları tarafından seslendirilen şarkılar eşliğinde yine kendi şiirlerini okuduğu HATMİGÜL ŞİİR DİNLETİSİ’Nİ, 1500 kişilik katılımla gerçekleştirdi.

Erzurum Yakutiye ve Oltu ilçesi Belediyelerinin festivallerinde, Cezaevlerini İyileştirme ve Rehabilitasyon programları çerçevesinde, Erzurum Yarı Açık Cezaevinde ve Cumhuriyetin 80. yılı onuruna gönüllü olarak KEHRİBAR ŞİİR DİNLETİLERİ gerçekleştirdi.

Amatör Çalışmalarından oluşan fotoğrafları ile Erzurum T.O.B.B. sponsorluğunda ilk defa NOSTALJİK ERZURUM FOTOĞRAFLARI SERGİSİNİ açtı.

Türkiye’ de ve Erzurum’da ilk defa Cezaevlerini İyileştirme ve Rehabilitasyon Programı Çerçevesinde Erzurum Yarı Açık Cezaevinde Nostaljik Erzurum Fotoğrafları Sergisi açtı,

Erzurum’dan delege oyu ile listede yer alan ilk kadın MİLLETVEKİLİ ADAYI oldu,

İlk defa bir Dadaş Kızı, Erzurum Valiliği tarafından Nahcivan Özerk Cumhuriyetinde yapılan uluslararası bir Kadın Konferansına Türkiye’yi temsilen konuşmacı olarak görevlendirildi

 Erzurum’ da İlk defa bir kadın olarak Belediye Başkan Danışmanlığı yaptı,

Gönüllü Anneler Derneği gönüllü üyesi, Türk Kadınlar Birliğinin 30 yıllık faal üyesi, Görme Engelliler ve Türkiye Sakatlar Derneği ve Muharip Gaziler Derneklerinin gönüllü ve onur kurulu üyesi, Doğu Anadolu’nun ilk ve tek Girişimci Kadın Derneği olan, ERZURUM GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİ (ER-KADIN) kurucu Başkanı ve halen Yönetim Kurulu Başkanıdır.

İki dönem Aşkale Belediye Başkanlığı yapmış olan İnş. Müh. Nuri Çomaklı ile evli olup bir erkek( Yrd.Doç. Dr. Şafak Ertan) biri kız (Melda Ela Kayak Milli antrenör ve hakemi) iki evladı vardır.

 

ESERLERİ

İpek Yolunda Bir Kavşak-AŞKALE (BELGESEL)

Karlar Ülkesinin Damak Tadı (Erzurum’un ilk özgün yemek kitabı)

Erzurum Oyaları (BELGESEL) 

Duyguları Giyinmek(ŞİİR)

Hatmigül (ŞİİR)

Papatya Yağmurları (ŞİİR)

Uykuları Karanlığa Tutsaktı (öykü)

Konuşan Erzurum (BELGESEL)

Dobra Dobra  (Köşe yazıları)

banner530
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner532