Devlet Bahçeli: Başbakan Gül'e oyun oynuyor
 MHP Lideri Bahçeli, 'Türkiye'de sanki cumhurbaşkanı değil AKP'ye genel başkan seçilecektir. Sayın Gül'e AKP kaynaklı etkili bir blokaj yapıldığı görülmektedir." dedi.

Bahçeli, "Başbakan kardeşi Gül'e oyun oynamakta ayağına çelme takmakta kenara çekmek ve minderde tuş etmek için son kozlarını oynamaktadır." ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları;

Herkes bilmelidir ki ilk meclis geçmişi ve geleceği oluşturmuştur. İlk geçmiş farklı görüşlere sahip azaları aynı kutsal yolun parçası olmaya teşvik etmiştir.

"BAŞBAKAN'IN YENİ TÜRKİYESİ..."

Milli mücadeleyi yürüten kahramanlarımızın topraklarımıza gelen düşmanlara sadece topla ve tüfekle yanıt vermemiştir. Ölüm kalım mücadelesine eş zamanlı olarak hukuk ve demokrasi savaşı da verilmiştir. Şunu bilmek lazımdır ki yeni Türkiye heyezanları ilk meclise inkardır. Şehidin ruhunu incitmektir. Bir devleti yenilemek ayrı birşey yeni bir ülke tantanası oluşturmak başka birşeydir. Başbakan'ın yeni Türkiyesi Türkiye Cumhuriyeti'ne ölüm fermanı hazırlama ahlaksızlığıdır. 

"ERDOĞAN ÖNCE VİCDANINI GÖZDEN GEÇİRSİN"

İlk meclis Türkiye milliyetçilerinin en önemli başarılarından biridir. Başbakan Erdoğan yeni birşey arıyorsa önce eskimiş, kararmıi suyu çıkmış vidanı ve anlayışını gözden geçirmelidir. Bizim geçmişin üzerine sünger çekecek halimiz yoktur. Türkiye Cumhuriyeti hem yenidir hem de tarih kadar eskidir. Osmanlı'dan şimdiye kadar yaşanan herşey bizi yansıtmaktadır.Erdoğan bilmelidir ki ne ahlaktan vazgeçeriz ne Malazgirt'ten vazgeçeriz ne de Ankara'dan vazgeçeriz.

"ERDOĞAN CUMHURBAŞKANLIĞINA ÇOK HEVESLİDİR"

Türkiye ahlak yoksunu, gayri milli bir iktidarın içindedir. Şu günlerde gündemi rekor düzeyde meşgul eden olay cumhurbaşkanlığı seçimidir. Önümüzdeki yaz çok yoğun geçecektir. Türkiye'de cuıhmurbaşkanı değil AKP'ye başkan seçilecek. Şu işe baknız ki; 110 gün kala sandık açılmış oylar sayılmış karar verilmiştir. Cumhurbaşkanlığı çanda keklik görenlerin insan içine çıkamayacakları günler yakındır. Başbakan Erdoğan cumhurbaşkanlığına çok hevislidir. 

"SON SÖZÜ MİLLET SÖYLEYECEKTİR"

Cumhurbaşkanlığına AKP'nin karanlık odaları değil millet karar verecektir. AKP'nin MYK'sı değil veya başka bir organı değil son sözü aziz millet söyleyecektir. Saray soytarılığı yapanların milli iradeye saygısızlık yaptıklarını bilmeleri lazım. Cumhurbaşkanlığını çantada keklik gören ahmakların mahcubiyetten sokağa çıkamayacağı günler de inşallah yakındır. 

AKP tarafından kaynaklanan dedikodular Erdoğan'ın izin ve icazetiyle yayılmaktadır. Erdoğan mı Gül mü olacak tartışması tedavüle sokulmuştur. Sayın Gül'ün belirsizlikleri otururuz konuşuruz sözüyle giderme gayesi Başbakan'da da yankı bulmuştur. Sayın Gül'ün bu günlerde "Başbakan'a sürpriz yapmam" sözleri tam olarak yerini bulmamıştır. Şu sıralar Sayın Gül sürpriz üzerine sürpriz yapmaktadır ve itiraf edemese de aldatılmışlığın sızısını yaşamaktadır. Günlerdir buluşacak olan ikili buluşamamıştır. Görünüşe göre Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığına çok istekli ve heveslidir. Parti mekanizmalarını çalıştırarak adaylığını kesinleştirmek istemektedir. Sayın Gül'ü de havuz medyası marifetiyle alttan alta rencide ettirmeye başlamıştır. Sayın Gül'e AKP kaynaklı etkili blokaj yapılmaktadır. Parti genel başkanlığı ve başbakanlığa oturmasına itiraz edenlerin değişik zeminlerde itiraz ettikleri görülmektedir. Borcumuzu ödedik beyanları açık bir şekilde Erdoğan'ın lehine operasyonları göstermektedir. 

"BAŞBAKAN KARDEŞİ GÜL'E OYUN OYNAMAKTA"

Başbakan Erdoğan kararını çoktan vermiştir. Sadece prosedür gereği danışmaktadır. Başbakan kardeşi Gül'e oyun oynamakta ayağına çelme takmakta kenara çekmek ve minderde tuş etmek için son kozlarını oynamaktadır. Başbakanın koşan terleyen aktif Cumhurbaşkanı olacağını söylemesi sayın Gül'ü rencide eden ve başarısızlığını imalı sözlerle ortaya koyan nezaketsiz bir tavırdır. Demek ki Çankaya'da pasif duran koşmayan ve terlemeyen bir Cumhurbaşkanı vardır. Demek ki halkın cumhurbaşkanı olma kaygısı duymayan bir kişi son 7 yıldır Çankaya'da oturmaktadır. 

Başbakan kişiliğinin alametleri arasında çokça yer eden Brütüslüğü kadim arkadaşına da yapmaktadır. Sayın Gül "kimse cebimde demesin" dese de Başbakan çoktan karar vermiştir. Ancak AKP'nin başına kimin geleceğini üç dönem kuralının ne olacağını henüz netleştirememiştir. Cumhurbaşkanını aziz Türk milleti seçecektir. Bunun dışındaki her söz ve mülahaza havanda su dökmek ve boşa kürek çekmektir. 

"BAŞBAKAN'IN TAVRI GÜL'Ü SANCILI BİR DURUMA SOKMUŞTUR"

Gül'ün son beyanları gönlünde Cumhurbaşkanlığı geçtiğini ve siyasete sıcak bakmadığını göstermektedir. Fakat Başbakan'ın tavırları sayın Gül'ü sancılı bir duruma sokmuştur. Başbakan boş yere hayal kurmakta. Kendisini boşuna meşgul etmektedir. 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmayacaktır. AKP'nin 25. Dönem milletvekilliği genel seçimlerinde alacağı neticeye göre ya Başkanlık sistemini ya da etkili Cumhurbaşkanlığını getirecek ya da avcunu yalayacaktır. Dar bölgeli sistem gelecekteki diktatörlük özlemini açık etmiştir. Erdoğan'ın 30 Eylül'de ilan ettiği pakette seçim sistemleriyle ilgili seçenekleri de sıralamıştır. Kendisi o tarihte aynan şunu söylemiştir. 
banner530
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner532