Savcılık Bu Şirket ve Eğitimcilere Dur Diyecekmi?
banner529
Rönasıns’ın simgesi olmuş İtalyan Mimar, mühendis olan Leonardo da Vinci, isminin verildiği (Öğrenci Değişim Proğramı)  Erasmus+ Programına karışan pislik ve sahtekarlığa yetkililer dur diyecekmi?.

Özellikle KA1- KA2 olarak gruplandırılan ve Meslek Lisesi öğrencileri'nin yurt dışında staj görmesi amaçlanan ve söz konusu gurpların mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacı güdülen bu program, "Çeşitli Avrupa Ülkelerine Staj Amacıyla Gönderilen" öğrenciler, istenilen stajı göremedikleri ve  çeşitli magduriyetlerin yaşandığı belirtiliyor.

Hazırlanan Erasmus+ projelerinde katkısı olan Profösör, Okul Müdürü, Öğretmenler ve Şirket Sahipleri öğrenci üzerinden çaldıkları binlerce Euro'yu içki masalarında kendi aralarında pay ediyorlar.
 


Kimler Var Bu Avanta Gurubunda...

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ak Parti de 
 aktif siyaset yapan isimlerin işin içinde olduğu idda ediliyor.

Peki Ersamus+ Ne Anlama Geliyor...

2014-2020 yılları arasında uygulanmakta olan Erasmus+ Programı, kişilere yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmış, uluslararası yetişmiş insan için düşünülen en mükemmel programlardan biri.Ülkemizde Erasmus+ = Kısa Yoldan Servet Sahibi Olmak Anlamına Nasıl Geliyor

Amacı her ne kadar "Avrupa Birliği ülkeleri ve muhtemelen aday ülkelerinde arasında hibeli ( Öğrenciye para ödeyerek ) öğrenci ve öğretim elemanı değişim programı" olsa da, Erasmus+ bizim ülkemizde amacı dışına çıkarılarak, "Kısa Yoldan Servet Sahibi Olma Yolu" haline getirilmiş durumda.
Bu İşin Sorumlusu Olan Ulusal Ajans, Yapılan Sahtekarlığın Farkında Değil...
Yaptıkları projelerle Ulusal Ajans yetkililerine bile çalım atan bu şirketler, hazırladıkları projeler de tılsımlı cümle ve kelimeler kullanarak Ajans yetkililerini bile şaşırtmayı başarıyorlar.

Olmadı; yetkililerin farkında bile olamayacağı sahte belgeler düzenleyerek amaçlarına ulaşıyorlar.Milyon Eurolar Nasıl Yürütülüyor...

Erasmus+'dan para çarpmak için önce Milli Eğitim İl Müdürlerinde ilgili olan müdür yardımcıları ve onlara bağlı ilgili okul müdürleriyle irtibata geçiliyor, hemen ardından Erasmus+'dan faydalanmak için içinde sihirli cümle ve kelimelerin yer aldığı bir proje hazırlanarak, ilgili makam olan Ulusal Ajans'a sunuyorlar.
.... ve hemen ardından onaylanan prejeyle birlikte (Kısa Yoldan Servet Kazanmanın Yolu) açılmış oluyor.Bu projeleri Kimler Nasıl Onaylıyor...

Bahse konu bu sahtekar şirketler tarafından hazırlanan Erasmus+ KA1 ve KA2 Projeleri, daha önce içki masaları ve pavyon masalarında pay anlaşması yapılan aracılar tarafından onayda sorumlu bulunan Ulusal Ajans'ta ki ilgili kişilere sunularak, onayları alınıyor.
Kısaca bu sahtekar şirketlerin hazırlamış olduğu Erasmus+ KA1- KA2 projeleri hiç bir engele takılmadan geçmiş oluyor.Sahte Evrak ve Islak İmzalar Nasıl Hazırlanıyor...

Hazırlanan proje içinde mutlka var olması gerekli evraklar var.. 
Yani Avrupa Birliği ve Erasmus+'ın şart koştuğu evraklar. Bu evrakların hazırlanmasına da formül bulunmuş.Bire bir orjinaline benzer evraklar hazırlanarak, ıslak imzalar atılıp dosya içine yerleştiriliyor. ( Hazırlanan sahte evraklar ve Kurum ve kişi adına atılan ıslak imzalar yayınlanacak haber içinde sunulacak)

Bu Sahtekar Şirketler Tarafından Hazırlanan Proje İçeriğin de Neler Olacağı Vaad Ediliyor...
Hazırlanan proje için de olmassa olmazlar var..
Hangi Ülkeye Kaç kişinin gideceği...ve staj amacıyla gidilecek ülkeye göndereilecek öğrencilerin kalacağı otel rezervasyonu ve Ucak biletleri dahil...Bu ve buna benzer bir çok prosedürler.
Tüm hazırlıklar da yapılarak, proje muhatabı ilgili okulun öğrencileri ve bu öğrencilere refakat edecek öğretmenler avrupa yolculuğuna hazırlanmış oluyor.Haksız Para Kazanmanın Birinci Yolu Açılmış Oluyor...

Anlaşmalı öğretmenler gözetiminde avrupaya gönderilen öğrenciler, staj amacıyla gittikleri ülkelerde, ilgisi olmayan işletmelere götürülerek staj yerine sadece hatıra resim çektirmekten öteye geçemiyor.
Çünkü; Avrupa ülkesinde staj adı altında, öğrencileri karşılayan, öğrenci ve öğretmenlere rehberlik eden şirketin ( Avrupada Bulunan Ortağı ) merdiven altı bir şirketlerle yaptığı anlaşmaya uymak zorunda.
Çok kötü şartlarda yemek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalan öğrenciler, anne ve babalarının verdiği harçlıklarla idare etmek zorunda bırakılıyorlar. 
Öğrencilerle birlikte giden öğretmenlerin gıkı çıkmıyor ( İstese de çıkamaz ) şirketle yaptıkları anlaşma öyle.. Alan memnun, veren memnun... Olan; Staj için gittiğini sanan,Peynir ekmeğe talim eden öğrenciye oluyor.1 Ay Sürmüş Gibi Gösterilen Staj 5 Gün İçinde Bitiyor...

"Avrupa ya Staj görmeye gönderiyoruz" dedikleri ğrencileri 3. sınıf pansiyonlar da yatırıp, Merdiven Altı Türk Lokantaların da peynir ekmeğe talim ettiriyorlar.
Projeye muhattap öğrenciler stajla alakası olmayan önceden anlaşmalı yerlere götürülüp, 5 gün içinde bitirilen staj, 1 ay sürmüş gibi gösteriliyor.Okul Müdürü ve Öğretmenlere VİP Hizmet...

Hazırlanan projeye katkılarından dolayı sorumlu okul müdürü ve samimi katkılarını esirgemeyen öğretmenlere ( Aklınıza gelebilecek tüm pisliğin yaşandığı) çeşitli avrupa ülkelerinde VİP Hizmet sunularak memnuniyetlerini dostlarına, şikayetlerini şirket yetkililerinin kulaklarına söylenmesi sağlanıyor.

Proje Karşılığı Alınan Paralar Nasıl Pay Ediliyor.
Masa başında büyük emekler verilerek hazırlanan proje karşılı binlerce Euro hesaba aktarıldıktan hemen sonra kimler tarafından hangi hesaplar üzerinden nasıl pay ediliyor.

Tüyü Bitmemiş Yetim Hakkı Bu Paralara Kimler Nasıl Ortak Oluyor...
Yalan, rüşvet ve sahtekarlığın kol gezdiği bu projelerden elde edilen paraları hangi profosör , okul müdürü ve öğretmenler kendi aralarında nasıl pay ediyorlar...

Kısa başlıklar altında vermeye çalıştığım bu rezilliği tüm detayları ile birlikte hazırlanan haber içinde sizlere sunmaya çalışacağız.Spotlarda da belirttiğimiz gibi, bu sahtekar şirketlere kimlerin nasıl ortak olduğunu, Onaylanan projelerde hangi kurum ve siyaset içinde aktif rol almış isimlerin nasıl etkin olduğunu, Profesör, okul müdürü ve hangi öğretömenlerin bu pastadan nasıl pay aldıklarını okul isimleri ve yetkili isimlerini yayınlamaya çalışacağız.Şirket ve Şirketler tarafından hazırlanan projelerin karşılında yapılan gizli anlaşmalarda kimlere hangi hesaplar üzerinden pay gönderildi.
banner530
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner532