Devlet Bahçeli: Sokaklar cinayet şebekelerine teslim edildi
 İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

Muhterem milletvekilleri, değerli misafirler;

Geçtiğimiz Pazartesi günü TBMM'de AKP'li 4 bakanla ilgili soruşturma açılması önergelerin konuşulması sebebiyle grup toplantımızı bugüne ertelemiştik. Şemdinli'de 3 askerimizin şehit olmasından dolayı duyduğum derin üzüntüy dile getirmek istiyorum. Yaralı askerlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

"SOKAKLAR CİNAYET ŞEBEKELERİNE TESLİM EDİLDİ"

Bir ülkenin güvenlik ve asayiş içerisinde olması ancak milletin fertleri arasındaki fertlerin huzur ve adalet içinde olması ile mümkündür. AKP'nin ülkeyi getirdiği bugünkü manzarada istikrar ortamından ve iç güvenden bahsedilemeyeceği gün gibi ortadadır. Kaygılanarak takip ediyoruz ki can ve mal güvenliği tehdit altındadır. Büyük kentlerimizdeki toplumsal güvensizliğin neden olduğu bunalım AKP ile zirveye çıkmıştır. Sokaklar cinayet şebekelerine teslim edilmiştir. Asayişsizlik halkın günlük hayatını olumsuz olarak etkilemeye başlamıştır. Hergün bir kadın cinayete kurban gitmektedir. Masum sabile canilerin hedefi olmuştur. Ölüm haberleri hepimizin ortak acısıdır. İnsani değerler kenara itilmiştir. Başbakan'ın tutumu toplumsal zemine yansımaktadır. 

BURADAN HERKESİ UYARIYORUM...

Adalete güven kalmamamıştır. Buradan herkesi uyarıyorum. Sosyal cinnet, ekonomik afet, yönetimdeki garafet Türkiye'yi içten içe tüketmektedir. Mağdur edilen bir ülkenin medeni olmasından, gücünden bahsedilemeyecektir. Adaleti fiyaskoya dönmüş bir ülkenin başarılı olma şansı eşyanın tabiatına aykırıdır. Mazlum kadınların ahı, gözü yaşlı anaların sorumluluğu Başbakan'ın sırtındadır. 

Çocuklarımızın canları garantiye alınamamışsa, artık söz bitmiş sabır tükenmiş demektir. Kadına kıza, herhangi birine kasteden caniye en ağır müeyyideler uygulanmalıdır. 

Başbakan'ın idam gelmese de cezaların artırılması sözünün sürüncemede kalmamamsını temenni ediyorum. Milli ve manevi değerlerdeki yozlaşma ve buhran hali, aile bağlarındaki gevşeklik, Allah korkusundaki zayıflama, eğitim ve öğretim hayatınki bunalım döngüsü, suç ve suçlu sayısında artış görünmektedir. 

Üzerimize düşen ne varsa yapacağımızı ifade etmek istiyorum. 

"PKK MEYDANI BOŞ BULMUŞ, BOMBALARI SAĞA SOLA YERLEŞTİRMİŞTİR"

Sınırların emniyeti kalmamıştır. Mücahir bölgelerimizde harita değişiklikleri yaşanması ciddiyetle ele alınması gereken olaylardır. Bu durum ülkemiz özelinde başlı başına bir güvenlik ve beka sorununa işaret etmektedir. 

Türkiye kendi içindeki sorunlarını çözmeden yepyeni krizlerle çok kötü badirelerin içine yuvarlanacaktır. Türkiye'nin önünü kapatan her vakanın milli politikalarla karşılanması ve hazırlıklı tedbirlerle hafifletilmesi şarttır. Sevr anlaşmasının ağırlık merkezi olan Kürdistan'ın kurulması için AKP hükümeti, küresel odaklar iştahla devrededir. PKK elebaşı tetiğe basmak için direktif beklemektedir. Askeri konvoyun geçiş güzegahına uzaktan kumandalı bombalı saldırı buna en önemli kanıttır. PKK meydanı boş bulmuş bombalı sağa sola yerleştirmeye başlamıştır. Teröristler Başbakan'dan aldığı destekle Türk milletine saldırı pozisyona geçmiştir. PKK'nın hükümetle yürüttüğü çok rezil pazarlığın sonucudur. Başbakan artık ölüm haberlerinin gelmediğini her fırsatta tekrarlamaktadır. Başbakan hala sözde çözüm şarkısına bitmeyen ihanet koşusuna devam etmektedir. Başbakan bulanık suda balık avlamakla meşguldür. IŞİD'in sınırlarımızın hemen gerisinde alanını genişletirken Başbakan, kendi büyüttüğü, devlete yerleştirerek mevki verdiği gruplarla ayrılık sürecinin sancısını yaşamaktadır. Başbakan'ın Kürdistan'a yeşil ışık yakması milli güvenlik sorunu değildir. Başbakan'ın PKK ile masa başında taviz senedi imzalanması milli güvenlik sorunu değildir. Sınırlarımızdaki terörristlere yardım ve yataklık yapması milli güvenlik sorunu değildir fakat rüşvet ve yolsuzluk operasyonu milli güvenlik sorunudur, darbedir. 

Bize göre bu ülkenin milli güvenlik sorununa ek olarak çok daha büyük bir sorun vardır ki, Recep Tayyip Erdoğan sorunudur. 

Ne tuhaftır ki 30 Nisan 2014 tarihinde toplanan MGK'dan sonra yapılan açıklamada tehditler değerlendirildi denilmiştir. 15 kişilik MGK'da en büyük düşmanlarından birisi olduğunu haykıracak birisi ne zaman çıkacaktır. Bir tek terör kelimesinin geçmediği, PKK'nın hiç hatırlanmadığı MGK açıklamalarına kim güvenecektir. Türkiye sanki güllük gülistanlıktır ve paralel hayalet haricinde hiçbir şey yoktur.

Başbakan Erdoğan ve hükümeti milletimizin değil, PKK'nın El Kaide'nin, hırsızın kaçakçının güvenliğini sağlaya sağlaya bugüne gelmiştir. 

 

banner530
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner532